پمپ های لجنکش خانگی

پمپ لجنکش چیست و چگونه کار مکیند

پمپ لجنکش خانگی زمانی به کار می آید که بارش شدید باران، سیل های خفیف، و یا آسیب جدی به لوله کشی ساختمان همگی متوانند باعث آب گرفتگی خانه شما شوند. آب پس از ورود به منزل شما در پایین ترین قسمت آن( عموما زیرزمین) جمع میگردد.

با استفاده از پمپ لجن کش خانگی میتوان آسیب وارد شده به خانه را به حداقل میزان ممکن رسانید. پمپ لجن کش خانگی آب را در حوضچه ای کوچک جمع آوری کرده و سپس آن را به سمت بیرون خانه هدایت میکند.

این آب به چاهی نزدیک خانه انتقال یافته و یا به کانال های جمع آوری سیل هدایت میشوند. مساله ی مهم این است که آّب جمع آوری شده به دور از خانه برده شود به طوری که دیگر وارد خانه ی شما نگردد. اما پمپ لجنکش چگونه کار مکیند و چطور ممکن است ابزار به این کوچکی این حجم آب را جابجا کرده و مانع از آب گرفتگی خانگی شود. اجزای پمپ لجنکش:

حوضچه ی شن پایینی
سنسور فشار یا شیبر سوپاپ شناور
پمپ سانتریفیوژ
لوله ی برگشت
دریچه ی اطمینان

هنگامی که آب وارد حوضچه  میگردد، سوپاپ جریان به آرامی بالا رفته و پمپ لجنکش را فعال مکیند( البته این مکانیسم در پمپ های اتوماتیک مجود است) و بعد از آن پمپ سانتریفیوژ به کار افتاده و با انرژی الکتروموتور خود سیال را به بیرون میفرستد. در همین حین یک شیر اطمینان( شیر یکطرفه) از بازگشت سیال به درون پمپ جلوگیری میکند.

انواع پمپ لنجنکش این دسته از پمپ ها از اجزای مختلفی ساخته شده و در انواع مختلفی نیز غرضه میگردند. اما اجزای با اهمیت آن که در هنگام خرید باید به آن ها دقت کرد.

شامل: پایه یا قسمت فرورونده در آب دستی یا اتوماتیک بودن سویچ فشار یا سوپاپ شناور فشار در قسمت بالایی منبع انرژی در لحاظ ظاهری، بزرگترین فرق میان پمپ های لجنکش در این است که پمپ باید روی حوضچه قرار گیرد یا درون آن. پمپ های فرورونده ظاهر بهتری دارند چراکه موتور روی حوضچه ی آن ها قرار ندارد. ام مشکل هنگامی آغاز میگردد که بحث تعمیر و نگهداری پیش می آِید.

نگهداری از پمپ های فرورفته در آب سخت تر است زیرا دسترسی به آن ها دشوار بوده و اکثر تعمیر کاران پیشنهاد میکنند که پمپ باید جایگزین شده که زمان زیادی را از مصرف کننده میگیرد.

پمپ غلظتکش

گروه تولیدی صنعتی نقش جهان

http://www.njpump.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.