پمپ لوب و کاربرد آن

تعمیر پمپ های لوب

پمپ لوب یا پمپ گوشواره ای برای جابه جای مثبت بکار می روند و گوشواره ها حالت چرخشی مانند پمپ دنده ای  دارند و هیچ گونه تماسی با هم ندارند.

به طور کلی پمپ لوب یا پمپ گوشواره ای برای انتقال مواد خوراکی مثل ماست ، مارگارین ، پنیر خامه ای  ، ژله ، پوره ، لوبیا و مربا و مواد دارویی و آرایشی مثل لاک ، خمیر دندان ، صابون ها ، لوسیون و واکس استفاده بسیار دارد .پمپ لوب در صنایع مختلف از جمله کاغذ سازی، غذایی، بیوتکنولوژی، دارویی، شیمیایی کاربرد دارد علت کاربرد گوناگون پمپ لوب، کیفیت بالای بهداشتی، قابلیت اطمینان، مقاوم در برابر خوردگی در محیط های بخار می باشند.

قیمت پمپ لوب با توجه به اینکه باید راندمان و دبی و هد مورد نیاز را تامین کنند.  باید طراحی  و تولید بسیار دقیقی داشته باشد .از این رو قیمت بالاتری نسبت به پمپ های دنده ای  در بازار دارند .

روش کار پمپ لوب

با گردش لوب ها سیال بین لوب و محفظه پمپ به سمت خروجی  به حرکت در می آید.  سپس سیال با فشار بالا از پورت خروجی پمپ  در مسیر لوله کشی به جریان در می آید. ین نوع پمپ ها با توجه به نحوه پمپاژ کمترین تأثیر را بر روی خواص فیزیکی و مکانیکی سیال گذاشته و در نتیجه می توانند سیالات حساس مانند شوینده ها ، رزین ها ، ماست و … را به خوبی پمپاژ نمایند. این نوع پمپ ها دارای خاصیت خودمکش (‌Self Priming) بوده و همچنین می توانند در زمان طولانی به صورت خشک (در صورت خنک کردن سیل ها) کار کنند.

دبی سیال خروجی از پمپ تقریباً از فشار مستقل بوده و در نتیجه جریان خروجی آن ثابت و پیوسته می باشد. کار لوب ها به این صورت است که وقتی لوپ ها شروع به گردش می کنند.  حجم قابل توجهی از سیال  وارد محفظه پمپ و سپس در حفره های ما بین lope و دنده پمپ محصور می شود .پمپ لوپ

https://www.aparat.com/v/bsjXR

پمپ لوب چیست ؟

گروه تولیدی صنعتی نقش جهان 

پمپ لوپ

One thought on “پمپ لوب و کاربرد آن

  1. Pingback: انواع پمپ و کاربد های آن -دسته بندی پمپ -انواع پمپ از لحاظ عملکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.