پمپ دنده ای

پمپ دنده خارجی

پمپ دنده ای

پمپ دنده خارجی ، پمپی از نوع جابجایی مثبت معمولاً برای جابه جایی دقیق مایعات چسبناک در مقیاس صنعتی در پلاستیک و تولید مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. به احتمال زیاد کسی بخاطر سطح بالای مصرف انرژی ، نصب پمپ دنده ای جدید را صرفاً برای هرگونه قابلیت اختلاط احتمالی پیشنهاد نمی کند. اگر یک پمپ دنده ای از قبل استفاده شده باشد ، با این وجود توانایی استفاده از این پمپ برای ترکیب افزودنی ، مزایای خاصی را ارائه می دهد.

هزینه به صرفه

کاربر نه تنها می تواند از هزینه های خرید و نصب تجهیزات جدید مخلوط اجتناب کند ، بلکه می تواند نیاز به خرید و نصب پمپ دنده های بیشتری را نیز برای غلبه بر افت فشار اضافی این تجهیزات کاهش دهد. هدف از این کار این است که آیا می توان افزودنی ها را با استفاده از یک پمپ دنده خارجی در مقیاس صنعتی موجود ، در سطح مطلوبی مخلوط کرد یا خیر. در حقیقت ، هیچ تحقیق در مورد مخلوط کردن پمپ دنده ای یافت نمی شود و همچنین داده های بتنی از یک مطالعه تجربی نمی توانند در آن قرار بگیرند. با این حال ، نویسندگان ، تمایز کمی بین اثرات تاریخ برشی و بهبود اختلاط حاصل از عبور از پمپ دنده ای مختلف ایجاد نکردند. مطالعات مربوط به اختلاط در واحدهای جریان محوری (در درجه اول) مانند اکسترودرها رایج تر است.

به طور کلی…

یک مطالعه آزمایشی جالب از والسالامیس و پریرا  است که در آن پیشرفتهای مربوط به مفهوم میکسر مداوم فارل بررسی شده است. سلولهای گردش خون موضعی که باعث تقویت بک لینک و حرکت جانبی مواد می شوند ، نشان می دهند که ترکیب را بهبود می بخشد.

به طور کلی اگر ذرات شما بزرگ باشد و سیال شما یک دست نباشد نمیتوانید از پمپ دنده ای استفاده کنید

پمپ های دنده ای نقش جهان

عملکرد پمپ های دنده ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *