پمپ های سانتریفیوژ برای خدمات تصفیه روغن

پمپ روغن داغ
پمپ روغن داغ
پمپ روغن داغ

پمپ روغن داغ در خطوط لوله مکش به حداقل. خطوط لوله مکش و تخلیه ممکن است تحت فشار قابل توجهی قرار بگیرند که در حین ساخت ، با ته نشینی پایه ها ، آویزهای لوله و غیره ، یا با انبساط و انقباض با تغییرات دما. بنابراین باید به طراحی و طرح آنها ، به ویژه برای مجموعه های پمپاژ نصب شده در مناطق گرمسیری ، دقت شود تا از انتقال این تنش به محفظه پمپ جلوگیری شود. استفاده از اتصالات لوله ویکتائولیک یا مشابه ، که اجازه می دهد تا حدی از حرکت بدون ایجاد فشار جدی ، تشویق شود. اگر از لنگرهای خط لوله در مجاورت پمپ استفاده شود ، باید آنها را به بلوک پایه ای که مجموعه پمپاژ بر روی آن نصب شده است متصل کرد تا از کشیدگی ناشی از حرکت نسبی بلوک فونداسیون و اطراف آن جلوگیری شود. به طور کلی ، می توان با ایجاد کشش مناسب در خطوط لوله مکش و تخلیه ، از استفاده از چنین لنگرهایی جلوگیری کرد. طرح خطوط لوله مکش و تخلیه.

تصفیه روغن

به طور کلی ، پمپ های خدمات پالایشگاه نفت ، یعنی پمپ هایی که بخشی از تقطیر ، ترک خوردگی و سایر واحدهای فرآوری روغن را تشکیل می دهند ، ساخت تخصصی تری نسبت به موارد مورد نیاز برای بارگیری و انتقال خطوط لوله دارند. طیف گسترده ای از انواع مختلف پمپ برای یک واحد پالایشگاه مودم مورد نیاز است ، و در هر جایی که شرایط کار در محدودیت های ویسکوزیته ، سرعت خاص و القا induc جریان باشد که در بخش ۱ ، ۲ ، و ۳ مقاله. تجربه در مورد پمپ های این نوع نشان داده است که برخی از ویژگی های مکانیکی کاملاً ضروری هستند ، شرایط مورد نیاز با فشار و دما تحت شرایط پمپ ها متفاوت است. شکل ۲۳ به طور کلی تأثیر شرایط کار بر ویژگی های مکانیکی مورد نیاز برای سرویس موفق را نشان می دهد. درجه اطمینان بالایی انتظار می رود و هزینه اول باید فقط مورد توجه ثانویه قرار گیرد ، با توجه به اینکه خرابی هر یک از مجموعه های پمپاژ در واحد rqfinery ممکن است باعث شود واحد از جریان خارج شود ، در نتیجه از دست دادن تولید. به عنوان نمونه ای از نوع خدماتی که از چنین مجموعه های پمپاژ خواسته می شود ، به هیچ وجه غیر معمول نیست که یک واحد پالایشگاه را در شبانه روز به طور مداوم برای مدت ۶ یا ۹ ماه مشاهده کنید ، که ۴،۵۰۰-۷ ، ساعت OOO را نشان می دهد.

پمپ روغن داغ
پمپ روغن داغ

پمپ گریز از مرکز چیست؟

علاوه بر الزامات مشخص شده در شکل ۲۳ KI ، پمپ های گریز از مرکز برای خدمات تصفیه روغن باید ویژگی های دیگری را نیز بسته به وظیفه خاص مورد نیاز داشته باشند. برخی از یادداشت ها در مورد این الزامات خاص در زیر آورده شده است. پانیپس برای اداره روغن های خام نفت پایدار و دستگاه های خنک کننده سرد. جعبه های مخصوص پر کردن باید متناسب باشند و باید بتوانند حداقل هفت حلقه بسته بندی را جمع کنند. ممکن است برای روغن کاری بسته بندی توسط گریس دستی ، استفاده از روان کننده نامحلول که به داخل حلقه فانوس تغذیه می شود ، پیش بینی شود. بسته بندی جعبه های پر کننده از نوع نیمه فلزی یا فشرده قالب فشرده بهترین نتیجه را می دهد ، اما باید با حلقه های انتهایی بسته بندی کاملاً فلزی تهیه شود که از اکسترود شدن بسته بندی پلاستیکی از جعبه پر کننده جلوگیری می کند. برای حلقه های انتهایی ، بسته بندی فلز یا آلومینیوم بابیت مناسب ترین حالت است و باید قبل از فشار دادن در انتهای آن بسته شود (متفاوت از بسته بندی مارپیچ). آستین های شفت تجدیدپذیر در طول جعبه چاشنی ضروری هستند و باید از جنس استنلس استیل ضد زنگ یا از نوع ترکیبی صورت Stellite باشند. حلقه های اتصال مفیدی باید با استفاده از حلقه های بسته بندی فلزی ، برای جلوگیری از نشت بین آستین و شافت ، برای آستین تهیه شود. یاطاقان r های رانش ، چه از نوع هیدرولیکی و چه مکانیکی باید دارای درجه بندی محافظه کارانه باشند ، و در صورت احتمال وقوع امواج فشار یا اثرات چکش ، ترجیحاً علاوه بر دستگاه متعادل کننده هیدرولیک ، پمپ باید دارای یاتاقان رانش مکانیکی قوی باشد.

ایمنی

برای کاهش خطر آتش سوزی باید از اتصالات خارجی مفرغی یا برنجی اجتناب شود. در صورت آتش سوزی جدی در پالایشگاه ، این اتصالات از ساخت و ساز غیر آهنی ممکن است ذوب شوند ، و نتایج فاجعه بار داشته باشد. شیرآلات اولیه باید از نوع بسته بندی شده و اندازه کافی باشد. اتصالات خارجی ترجیحاً باید به صورت فلنجی و پیچ و مهره ای به محفظه پمپ بسته شوند و یا اینکه به طور متناوب پیچ و جوش داده شوند. لوله کشی جریان تعادل ، لوله کشی کاهش فشار و غیره ، حمل محصول تحت فشار باید از ساختار جوشکاری شده در کل باشد. پمپ های قابل حمل مقابله با گرانش کم و محصولات ناپایدار. پمپ های کنترل متان ، اتان ، پروپان ، بوتان و غیره ، سخت ترین وظیفه تصفیه خانه را دارند و وقتی محصول حاوی هیدروژن سولفوره شده یا گاز سمی دیگر در محلول باشد ، مشکلات بیشتر می شود. پوسته های فولادی ریخته گری به دلیل خطری که در شکستگی پوسته پمپ همراه است ، ضروری است. و طراحی مکانیکی باید بسیار مقاوم تر از آنچه برای پمپ ها برای اداره محصولات پایدار لازم است باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.